| GÜLEN TEL ÇİT SİSTEMLERİ | ÇİM ÇİT | ÖRGÜ TEL | TUZLA | GEBZE

Hizmetlerimiz

Betonarme Direk

Betonarme Direk

BETONARME DİREK

BETONARME DİREK

Havaalanı, özel mülkler ve askeri bölgeler gibi bir çok alanda kullanılmakta olan betonarme direk mukavemeti ve doğa olaylarına karşı dayanıklılığı ve sağlamlığı ilk sırayı almaktadır. Telleri taşımak için dizayn edilmiş olan çit direkleri bu sistemin temel yapı taşıdır. Çit tellerinin sabitlenip düz durmasını sağlayan çit direklerinin belli bir kısmı toprağın altına taş ve kumlar ile sağlamlaştırma işlemi yapılır. Daha sonra payanda adı verilen direk ile çit direği  desteklenir.

Farklı malzemelerden yapılmakta olan betonarme direkler de kullanılan malzemeler arasında başta çimento gelmektedir. Yüksek erken dayanım sınıfına giren portland çimento kullanılmaktır. Toz halinde alınan çimento merkezileşmesi korunarak hazırlanır.çimentodan sonra beton agrega gelmektedir. Kırma taş ocaklarından elde edilen 0-4 mm, 4-8 mm, 8-16 mm tane sınıflı olarak kullanılmaktadır. Üretim sırasında bu şekilde ürünlerin kullanılması hem kalitenin daha etkin hale gelmesini sağlamak hem de daha uzun süre kullanılmasını sunmaktır. Sizler de bu yöntemler ile en uygun fiyatlara istediğiniz alternatifleri rahat bir şekilde elde edebileceksiniz. Sadece güvenirlik önlemleri için de değil bir yandan da çiçek saksıları gibi farklı yapıların daha şık hallere gelmesini sağlamak amacı ile de kullanılır. Bir yandan oldukça sağlam olması bir yandan da ürünlerin en ucuz maliyetler ile en gösterişli halleri ile üretilmesi ürünler üzerinde oluşan en önemli detaylardandır.

Çit Direkleri

Aralarına dikenli tel, kafes tel veya benzeri malzeme gerilerek kullanılan çelik teçhizatlı betondan yapılmıs tasıyıcı elemanlardır. Sınırsız kullanım alanına sahiptir. Her türlü tel çit kullanılarak kolay uygulanmaktadır. Uzun ömürlü ve kötü hava kosullarına dayanıklıdır.


Çit Diregi: Çit tellerini tasıma amacıyla tasarlanmıs tel çit sisteminin esasını olusturan elemanlardır.


Payanda: Tasıyıcı direkleri desteklemek amacıyla egik olarak dikilen direklerdir.


Direk Boyu: Diregin zemin içinde kalacak kısmıyla beraber, düsey düzlemdeki izdüsümünün metre cinsinden boyudur.

Firmamız kurulduğu günden beri koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle tel çit - örme çit sektörüne öncülük etmeye ve örnek olmaya devam etmektedir. Yüzünüzü güldürmeye devam edeceğiz..